Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

ŠPANĚLSKO

Další naší vytipovanou zemí bylo Španělsko. Moře, teploučko i v zimě, to nás láká nejvíce. A když k tomu přidáme nízké ceny nemovitostí .......

Španělsko je krásná země, najdete zde moře i hory, zejména na pobřeží Costa Blanca, které má vynikající přírodní a klimatické podmínky. Statistiky uvádějí 80% slunečných dnů, prší tu nejvíce na podzim. O zimě se dá hovořit snad jen v lednu a únoru, v Costa Blanca (Bílé pobřeľí) trvá zima sotva dva týdny. Chladněji je pouze v horách, kde ve výškách nad 1 500 metrů někdy i sněží.

Costa Blanca je turistický název provincie Alicante rozkládající se na pobřeží Středozemního moře. Na rozloze 5 817 km² tu žije 1 490 265 lidí. Má 141 správních obcí. Hlavním městem je Alicante (283 243 obyvatel). Úředními jazyky jsou španělština a valencijština. Proto tu mají obce někdy dvě jména. Provincie Alicante je nejjižnější ze tří provincií autonomního Valencijského regionu.

Na pobřeží je jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů cestovní ruch.

Ve Valencijském regionu ale nejsou jen pláže. K návštěvě láká i 12 přírodních rezervací. Pobřežní hory a kopce jsou protkány turistickými stezkami, na své si přijdou i cyklisté.

Tento kraj je výjimečný nejen svými klimatickými podmínkami, ale také přírodou a různorodostí krajiny. Jste totiž u moře, ale hory máte na dosah. Šplháte se do kopců, kde nepotkáte živáčka. Objevíte tu panenskou přírodu, údolí plná zeleně a úrodných sadů, kontrastujících s okolními vyprahlými kopci, narazíte na malebná městečka a vesničky ve středomořském stylu. Téměř neustálá přítomnost slunečních paprsků a blahodárné podnebí s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů umožňuje téměř celoroční koupání v moři a provozování celé řady vodních sportů. Přírodní rezervace nabízejí bezpočet příležitostí pro pěší turistiku, jízdu na koni či horském kole.

 

 

 

 

TORREVIEJA

Hledala jsem místa, kde je v zimě nejtepleji a kde jsou nejnižší ceny nemovitostí.

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode