Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

USA

Ve Spojených Státech jsme žili několik let. Stačilo to k tomu, abychom si tuto zemi zamilovali. Zejména Chicago s jeho atmosférou mnohokulturálního města. Chicago, které dalo světu mrakodrapy. Nádherná architektura je pýchou města. Nenajdete zde dvě stejné budovy. Je to zvláštní pocit, když stojíte před tak vysokou budovou, cítíte její majestátnost. Amerika nás naučila pokoře, ale také nám umožnila prožít tam nádherné roky. Vyplněné prací, ale našli jsme si čas i na poznávání této krásné země.

Jako typickým suchozemcům se nám nejvíce líbilo na Floridě, kterou jsme procestovali během naší měsíční dovolené. A tak není divu, že prvním státem, o kterém jsme uvažovali, že bychom tam chtěli žít, byla právě Florida, Prozkoumala jsem nabídky nemovitostí a zjistila, že ceny bytů a domků jsou velice nízké, v porovnání  s cenami v Čechách. To by skutečně mohlo být to pravé místo pro nás. 

Pak jsem si uvědomila, že musím zjistit, s jakým vízem bychom se tam mohli přestěhovat. Nechceme již pracovat, chtěli bychom si tam jen koupit nemovitost a užívat si důchodu. Poslala jsem tedy dotaz na americkou ambasádu. Odpověděli ihned : Do Spojenych statu muzete jezdit pouze jako turiste, a to i presto, pokud tam budete mit nemovitost. V pohode tam muzete stravit kazdy rok 6 mesicu na zaklade turistickeho viza B2 v pasu, vydaneho u nas na konzulatu v Praze. Moznost pristehovani do USA neexistuje.

Tak. A je to. Koupit tam nemovitost, platit daně a doprošovat se, abychom mohli přijet do vlastního domu, no, to je trošku postavené na hlavu. Tak to není pro nás. Škoda.
 

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode