Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

DNES V TORREVIEJA

Vítám Vás na stránkách mého blogu. Je určen všem těm, kteří se zajímají o život ve Španělsku. Budu moc ráda, když mi napíšete své případné dotazy. Ať již uvažujete o dovolené na Costa Blanca nebo by jste rádi koupili zde nemovitost. Všem odpovím. Mně v mých začátcích hledání informací o Španělsku nejvíce pomohl blog MissPaja a nemalou měrou ovlivnil naše rozhodování. Proto paní Pavle patří náš obrovský dík. A teď, prosím, zapojte se do diskuse , vložte téma, které Vás zajímá ! Budu moc ráda.

Diskusní téma: Dnes v Torrevieja

Datum 26.08.2015
Vložil Karolina
Titulek Koupání

Dobrý den, paní Jarmilo, kdy u vás začíná a pak zase končí opravdová koupací sezona? Je mi jasné, že se dá asi koupat skoro po celý rok, ale jde mi o "normálně" teplou vodu, aby si plavčo užili i neotužilí lidi. :=) A co vy osobně? Koupete se třeba i v lednu? ;-) Zdraví Karča

Datum 10.09.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: Koupání

Dobrý den paní Karolino, bohužel celý rok se u nás koupat nedá. Já si tak vzpomínám, že už v květnu jsme byli na pláži a loni jsem se koupala určitě tak do poloviny listopadu. Teď např. máme venku 26 °C a moře má 28°C. Ale v zimě je studené....:-)

Datum 21.10.2015
Vložil Karča
Titulek Re: Re: Koupání

Moc děkuju za zajímavou odpověď, paní Jarmilo. Ptala jsem se proto, že jsme jednou slavili Nový rok na Kanárských ostrovech a koupali jsme se tam. A nebyli jsme sami, z turistů. Voda byla sice studenější a museli jsme se po koupání hned oblíct, hlavně kvůli studenému větru, ale do vody se po delším osmělení vlézt dalo. No a Atlantik by měl být studenější než Středozemní moře. Tak mne zajímalo, jestli opravdu ano nebo ne. Ještě jednou děkuju za odpověď. Přeju pěkný přímořský podzim. Karča

Datum 23.10.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: Re: Re: Koupání

Karolinko, asi není koupání jako koupání :-)).
Loni na Silvestra tady byl můj malý vnuk a také se moc těšil na moře. Takže plavky, ručníky a šli jsme do restaurace na pláži, jedné z mála, které ještě zůstaly otevřené i přes zimu. My dospělí jsme si dali drink a vnuk v plavkách šel vyzkoušet moře. Moc se mu to líbilo, ale za chvíli byl už zase zpátky u nás, spokojený. Hned do suchého a byl v pohodě. A také musím podotknout, že nebyl sám v té vodě.
Tady na pláži Acequion se lidé opalují přes celou zimu, protože si vyhledají místo kryté před větrem a a můžou do plavek.
Tak děkuji za přání a také Vám příjemný podzim a zimu. Jarmila

Datum 07.03.2015
Vložil Pavla
Titulek stěhování

Dobrý den paní Jarmilo, předem děkujeme za Váš blog. Chtěla bych se zeptat, jestli již víte něco o té školni docházce jak se ptal Vláďa? Máme v plánu tento rok během letních prázdnin uskutečnit stěhování na Costa Blanca někdě do oblasti Alicante. Máme 10ti letou dceru, španělsky neumíme, proto uvažujeme o anglické škole a urbanizaci. Pokud by se Vám podařilo sehnat nějaké info ohledně přesunu dítěte do Španělska a základní škole, budeme moc rádi. Jinak také za každou radu co se týká koupě nemovitosti (sháníme pěkný byt 2+1, 3+kk) a nevíme jestli věřit španělským realitkám, či spíše využít českou, která tyto má v nabídce..Moc díky Pavla a snad i osobní setkání:-) kávička na Costa Blanca.

Datum 09.03.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: stěhování

Dobrý den paní Pavlo, kávička na Costa Blanca bude super, nejlépe v Torrevieja :-). Vyzpovídala jsem dvě rodinky s dětmi. Zkuste se podívat do Novinek a potom dál.
A také zkuste zadat třeba do vyhledávače Google : english school Torrevieja, jsou tam nějaké mezinárodní školy nebo zkuste jiné město. Záleží na tom, kde se chcete usídlit. Španělské realitky,podle mých zkušeností, mají na svých stránkách často zkreslené informace, takže je třeba vše ověřovat.
Ráda Vám pošlu nějaké nabídky bytů, ale musíte své představy upřesnit. Hlavně tedy to město, vzdálenost od moře a poschodí. Byty jsou levnější dále od moře a také ve vyšších patrech bez výtahu nebo naopak v přízemí.
Jinak v Torrevieja ještě stále žije kromě Španělů nejvíce Angličanů, Rusů a Němců. A klidně mi napište na můj email.
Držím palce, ať se rozhodnete správně.
Jarmila

Datum 09.03.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: Re: stěhování

Ještě jsem zapomněla, já osobně bych doporučovala stihnout alespoň základy španělštiny :-)

Datum 26.12.2014
Vložil Láďa
Titulek SOS

Dobrý den paní Jarmilo, jsme rozhodnutí odjet v červnu 2015 do Španělska. Líbí se nám celé pobřeží Costa Blanca, Torrevieja,Alicante,Benidorm atd. Chtěli by jsme se tam usadit na trvalo,jen nevíme jak začít. Máme 9ti letou dceru,takže škola.Vůbec nevíme,jak to tam chodí se školou,prací,ubytováním,pojištěním a případnou koupí nemovitosti.Jsem vyučen kuchařem a dokázal by jsem se tím hravě živit,ale posledních 15 let jsem podnikal ve stavebnictví v malování a různém dekorování stěn. Umím trochu Rusky(ze školy),docela dobře německy a skoro půl roku se učím intenzivně Španělsky,tak doufám,že do léta se už domluvím. Děkuji předem za jakoukoliv radu. Přeji všem šťastný a veselý Nový rok. Láďa.

Datum 12.01.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: SOS

Dobrý večer,omlouvám se za pozdní odpověď, ale neměla jsem teď na nic čas, protože jsme tady měli syna s rodinou na návštěvě. A moc děkujeme za přání :-)
A teď pár otázek :
Chtěli by jste tady něco koupit nebo pronajmout? Stále ještě nejlevnější byty jsou tady v Torrevieja. Ať už se jedná o pronájem nebo prodej.
Jak velký byt?
Dcera umí španělsky nebo se učí?
Udělám rozhovor s manželi, kteří jsou tady asi 3 měsíce a jejich holčička tady začala chodit do 1. třídy. Takže budete mít konkrétní informace.
Co se týče práce, určitě už si začněte něco hledat už z ČR. Alespoň uvidíte, co se nabízí. Jinak, určitě víte, že ve Španělsku je vysoká nezaměstnanost.
Mějte se hezky a zdravím ze slunečného Španělska

Datum 12.12.2014
Vložil Slávka
Titulek Dovolená-apartmán

Dobrý den, Španělsko miluju už roky a stále mne to tam táhne..Proto bych chtěla příští rok dovolenou trošku protáhnout..a hlavně jí prožít jinak než v hotelovém rytmu a zvažuji pronajmout si nějaký malý byteček/apartmán na cca 3 týdny-měsíc, s tím, že by se za námi přijela podívat kamarádka, nebo sestra. Byl by to problém? Jelikož plánuji jet s osmiletou dcerou, ráda bych něco "kousek" od letiště v blízkosti s lékařem a pochopitelně u moře..Pokud máte nějaké typy nebo informace, byla bych moc ráda. Díky moc Slávka

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode