Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

Blog : Život ve Španělsku

PROČ BLOG ?
Hledáme místo, kde bychom mohli žít (já a manžel) s našim důchodem, který není velký. Dejme tomu, že můžeme koupit nemovitost, takže nebudeme muset platit nájem a můžeme úplně minimalizovat platby za topení. Mělo by tam být slunečno a poměrně teplo po celý rok. Uvažovali jsme o těchto zemích : USA, Španělsko, Řecko, Egypt, apod. Nakonec jsme si vybrali Španělsko. A protože jsem hledala potřebné informace několik měsíců, napadlo mne podělit se nejen se získanými informacemi, ale i vlastními zkušenostmi s případnými zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí. Jak už bylo uvedeno, vybrali jsme si pobřeží Španělska, protože, jak jsem zjistila, kupují zde nemovitosti lidé, kteří chtějí dobře investovat své peníze. Ať již uvažují o pořízení letního bytu, trvalého přestěhování nebo nemovitosti na pronájem. Budu moc ráda, když mé informace pomohou někomu jinému, také ráda pomůžu s vyhledáváním vhodné nemovitosti a těším se na Vaše dotazy a názory. Budu se snažit na každou otázku odpovědět.

 

 

Diskusní téma: BLOG - Život ve Španělsku - všeobecně

Datum 07.07.2016
Vložil Stanislava
Titulek koupě

Dobrý den Jarmilo, nevím jestli váš blog ještě funguje. S manželem přemýšlíme, že koupíme dům ve Španělsku. Hodně jsem se toho tady dozvěděla a to mě utvrdilo v tom, že uděláme dobře. Jen se chci zeptat, pokud si na kyero najdu dům, jak dlouho tak trvá něž se budeme moci nastěhovat?
Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne

Datum 28.10.2016
Vložil Jarmila
Titulek Re: koupě

Dobrý večer Stanislavo, omlouvám se za pozdní odpověď.
Pokud by bylo vše v pořádku, stačí domluvit termín u notáře. Tam se podepisuje smlouva, předává platba a dostanete klíče. Ale rozhodně doporučuji předem prověřit bezdlužnost.
Přeji hezký víkend

Datum 16.11.2016
Vložil Stanislava
Titulek Re: Re: koupě

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď. Jestě se chci zeptat, v předešlých diskusích jsem četla, že je možné se obrátit na vás nebo vaši známou která pracuje pro realitku. Stále to platí? Samozřejmě by jsme byly rádi za pomoc. Děkuji a hezký den

Datum 15.12.2016
Vložil Jarmila
Titulek Re: Re: Re: koupě

Dobrý večer,
samozřejmě budu ráda, když Vám budu moci poradit nebo pro Vás vyhledat nějakou nemovitost. Klidně pište, ptejte se. :-)
Zdraví
Jarmila

Datum 07.01.2017
Vložil Stanislava
Titulek Re: Re: Re: Re: koupě

Dobrý den,
moc děkuji za nabídku. Je možné vám psát třeba na e-mail? Nechce se mi tu vše rozepisovat. Děkuji a přeji hezký víkend.
Stanislava

Datum 02.12.2015
Vložil Martin
Titulek hypotéka

Dobrý den, koukal jsem na ten odkaz a nefunguje. Hledal jsem I nabídky banky co má za nemovitostí, ale nemůžu taky nic najít. My bysme se chtěli přestěhovat na Gran Canaria příští rok.Ale chceme už do svého. Ted zijeme v UK a výplaty Máme dobře, tak jsme chtěli si vzít hypotéku tam a začít už splácet a zároveň už pronajímat a pak se tam odstěhovat. Šetříme na vlastni byznys, takže by byl dobrý co nejmenší depozit na hypotéku. Prosím tedy o radu,který banka je nejlepší ale který má nabídku svých nemovitostí. Děkuji za odpověď. Hezký den.

Datum 21.12.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: hypotéka

Dobrý den pane Martine, děkuji za Váš dotaz.
Teď už skoro každá větší banka ve Španělsku má svoji realitní kancelář. Doporučovala bych vám zjistit si, jaké banky působí na Gran Canaria a potom si najít jejich realitní kanceláře. Nevím, jestli je to stejné na Tenerife, ale k Tenerife jsem našla diskuzní blok, možná, že tam řeší problémy,podobné vašim : https://www.tenerifeforum.org/tenerife-forum/forumdisplay.php?90-Banks-and-Finance-in-Tenerife.
Ale nemovitost můžete hledat i třeba na https://www.kyero.com/ nebo
https://www.idealista.com/
Tak přeji příjemné hledání a dejte vědět, jak to dopadlo.
Hezké VÁNOCE
Jarmila

Datum 21.08.2015
Vložil Jana
Titulek život ve Španělsku

Dobrý den,poslední dobou přemýšlíme s přítelem o životě jinde než v ČR.Napadla nás Itálie a Austrálie,ale po přečtení pár recenzí na drahý život v těchto zemích mě napadlo ještě španělsko...jen se nikde nemůžu dočíst jaká je tady hodnota peněz,Kolik třeba stojí základní potraviny,podnájem bytu pro 4 osoby,školka atd...máme 4 letou dceru a druhé je na cestě,takže tady vážně chceme za čistějším ovzduším a taky zkusit v životě něco jiného,co je pro někoho třeba jen sen...
Děkuji za info Jana

Datum 10.09.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: život ve Španělsku

Dobrý den Jani, co se týče cen základních potravin jsou přibližně na stejné úrovni jako v ČR. Tak např. my dva s manželem máme na měsíc cca 300 Eur na jídlo. Nechodíme do restaurací, vařím doma. Elektřinu platíme kolem 80 Eur za měsíc a vodu cca 30 Eur. Podnájem bytu na dobu min 1 roku můžete mít cca za 400 Eur/měsíčně.
Předpokládám, že určitě umíte s manželem španělsky. Děti se změnou jazyka nemjí problém , to jen my, dospělí, musíme biflovat slovíčka.
Také doufám, že jste si zjistila veškeré informace o zdravotní péči a za jakých podmínek ji tady můžete čerpat. Opět všeobecně : zdravotní péřče v nemocnicích a na zdravotních střediscích je na vysoké úrovni.
Moc Vám přeji, aby se vám váš sen splnil.

Datum 02.07.2015
Vložil Marie
Titulek pronájem bytu

Dobrý večer, vzhledem k tomu, že čím jsem starší tím je můj zdravotní stav horší, nejméně 2x do roka řeším zánět průdušek, proto již délší dobu uvažuji o tom, že bychom si pronajali nebo koupili byt nebo domeček ve Španělsku. Nejraději Torevijeja nebo Guardamár. Nejprve bych to chtěla vyzkoušt tak na měsíc (září). V předchozí odpovědi píšete, že by se dal sehnat pronájem za 300 - 400 Eur na měsíc. Napište mi prosím nějakou zprávu. Děkuji a jsem s pozdravem.

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode