Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

Blog : Život ve Španělsku

PROČ BLOG ?
Hledáme místo, kde bychom mohli žít (já a manžel) s našim důchodem, který není velký. Dejme tomu, že můžeme koupit nemovitost, takže nebudeme muset platit nájem a můžeme úplně minimalizovat platby za topení. Mělo by tam být slunečno a poměrně teplo po celý rok. Uvažovali jsme o těchto zemích : USA, Španělsko, Řecko, Egypt, apod. Nakonec jsme si vybrali Španělsko. A protože jsem hledala potřebné informace několik měsíců, napadlo mne podělit se nejen se získanými informacemi, ale i vlastními zkušenostmi s případnými zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí. Jak už bylo uvedeno, vybrali jsme si pobřeží Španělska, protože, jak jsem zjistila, kupují zde nemovitosti lidé, kteří chtějí dobře investovat své peníze. Ať již uvažují o pořízení letního bytu, trvalého přestěhování nebo nemovitosti na pronájem. Budu moc ráda, když mé informace pomohou někomu jinému, také ráda pomůžu s vyhledáváním vhodné nemovitosti a těším se na Vaše dotazy a názory. Budu se snažit na každou otázku odpovědět.

 

 

Diskusní téma: BLOG - Život ve Španělsku - všeobecně

Datum 05.04.2017
Vložil Mirek
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dlouhodoby pronajem

Dobrý den Jarmilo psala jste mí že mí pošlete informace na email a ještě mi nic nepřišlo.Děkují a přeji vám krásný den..

Datum 04.02.2017
Vložil Tomáš Rybín
Titulek Dlouhodobý pronájem bytu min 3 ložnice

Dobrý den, chtěli bychom si dlouhodobě pronajmout byt poblíž Malagy (cca do 80km) Bylo by možné aby jste nám napsal nějaké realitní weby? Za odpověď předem děkuji. Tomáš Rybín

Datum 13.03.2017
Vložil Jarmila
Titulek Re: Dlouhodobý pronájem bytu min 3 ložnice

Dobrý večer pane Tomáši, kolem Malagy to moc neznám, ale také zkuste to www.Kyero.com
Zdraví
Jarmila

Datum 03.01.2017
Vložil edita
Titulek zakladni vzdělávání

Dobrý den jak je to se zakldnim vzdelanim ve spanelsku mame 9 ti letou dceru dekuji

Datum 30.01.2017
Vložil Jarmila
Titulek Re: zakladni vzdělávání

Dobrý den Edito,tak to vám přesně nepovím. Vím jen, že dítě tady zařadí do školy podle věku a podle bydliště. A žije tady u nás už 6 dětí, ve věku od 5 let do asi 13 let. A i když ty děti vůbec neuměly španělsky, když tady začaly chodit do školy, žádné nemuselo opakovat ročník. Podle mého názoru by ale dcera měla určitě výhodu,kdyby trochu španělsky uměla.

Datum 07.07.2016
Vložil Stanislava
Titulek koupě

Dobrý den Jarmilo, nevím jestli váš blog ještě funguje. S manželem přemýšlíme, že koupíme dům ve Španělsku. Hodně jsem se toho tady dozvěděla a to mě utvrdilo v tom, že uděláme dobře. Jen se chci zeptat, pokud si na kyero najdu dům, jak dlouho tak trvá něž se budeme moci nastěhovat?
Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne

Datum 28.10.2016
Vložil Jarmila
Titulek Re: koupě

Dobrý večer Stanislavo, omlouvám se za pozdní odpověď.
Pokud by bylo vše v pořádku, stačí domluvit termín u notáře. Tam se podepisuje smlouva, předává platba a dostanete klíče. Ale rozhodně doporučuji předem prověřit bezdlužnost.
Přeji hezký víkend

Datum 16.11.2016
Vložil Stanislava
Titulek Re: Re: koupě

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď. Jestě se chci zeptat, v předešlých diskusích jsem četla, že je možné se obrátit na vás nebo vaši známou která pracuje pro realitku. Stále to platí? Samozřejmě by jsme byly rádi za pomoc. Děkuji a hezký den

Datum 15.12.2016
Vložil Jarmila
Titulek Re: Re: Re: koupě

Dobrý večer,
samozřejmě budu ráda, když Vám budu moci poradit nebo pro Vás vyhledat nějakou nemovitost. Klidně pište, ptejte se. :-)
Zdraví
Jarmila

Datum 07.01.2017
Vložil Stanislava
Titulek Re: Re: Re: Re: koupě

Dobrý den,
moc děkuji za nabídku. Je možné vám psát třeba na e-mail? Nechce se mi tu vše rozepisovat. Děkuji a přeji hezký víkend.
Stanislava

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode