Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

Blog : Život ve Španělsku

PROČ BLOG ?
Hledáme místo, kde bychom mohli žít (já a manžel) s našim důchodem, který není velký. Dejme tomu, že můžeme koupit nemovitost, takže nebudeme muset platit nájem a můžeme úplně minimalizovat platby za topení. Mělo by tam být slunečno a poměrně teplo po celý rok. Uvažovali jsme o těchto zemích : USA, Španělsko, Řecko, Egypt, apod. Nakonec jsme si vybrali Španělsko. A protože jsem hledala potřebné informace několik měsíců, napadlo mne podělit se nejen se získanými informacemi, ale i vlastními zkušenostmi s případnými zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí. Jak už bylo uvedeno, vybrali jsme si pobřeží Španělska, protože, jak jsem zjistila, kupují zde nemovitosti lidé, kteří chtějí dobře investovat své peníze. Ať již uvažují o pořízení letního bytu, trvalého přestěhování nebo nemovitosti na pronájem. Budu moc ráda, když mé informace pomohou někomu jinému, také ráda pomůžu s vyhledáváním vhodné nemovitosti a těším se na Vaše dotazy a názory. Budu se snažit na každou otázku odpovědět.

 

 

Diskusní téma: BLOG - Život ve Španělsku - všeobecně

Datum 31.10.2017
Vložil Burešová Eva
Titulek koupě domu a poplatky za sociální a zdraveotní pojištění

Dobrý den, chceme si s manželem a synem koupit dům ve španělsku za hotové.
Chceme na trvalé bydlení, ale nevíme,jaký je zde prosím zdravotní a sociální systém? Kolik se platí za tato pojištění? a co daně ze mzdy?
a ještě nás zajímá, jak je to se sehnáním práce? Manžel jezdí s kamionem a já jsem makléřka, nebo mohu pracovat i v administrativě, či službách.
Děkujeme za odpově´d, s pozdravem,Burešoví

Datum 17.11.2017
Vložil Jarmila
Titulek Re: koupě domu a poplatky za sociální a zdraveotní pojištění

Dobrý večer paní Evo, můžu Vám poradit s koupi domu tady, ale s těmi ostatními dotazy ne.
Co se týče práce, je tady málo nabídek. Nejčastěji hledají pracovníky do restaurací. Samozřejmostí je znalost španělštiny.
Zdraví
Jarmila

Datum 07.09.2017
Vložil Kamila
Titulek Autisticke deti

Dobry den mam dva chlapce jsou autisti vysokofunkcni, chtela bych se prestehovat na trvalo do spanelska kvuli skole maji bohate zkusenosti s autismem. Potrebovala bych tedy poradit jak na to , beru v cesku peci na osobu blizkou, jsem 11 let sama se syny klukum je 15, a 12 let, prosim pomuzete mi , s informacemi , moc dekuji Kamila

Datum 17.11.2017
Vložil Jarmila
Titulek Re: Autisticke deti

Dobrý večer paní Kamilo, s tímto Vám bohužel neporadím. :-(

Datum 10.07.2017
Vložil Stanislava
Titulek e-mail

Dobrý den paní Jarmilo,
psala jsem vám na email, ale zatím jsem nedostala odpověď. Nevím jestli na e-mail chodíte.
mnoho pozdravů
Stanislava

Datum 16.07.2017
Vložil Jarmila
Titulek Re: e-mail

Dobrý večer, jsem na emailu každý den, to mne mrzí. Zkuste, prosím, ještě jednou
Díky
Zdravím

Datum 17.07.2017
Vložil Stanislava
Titulek Re: Re: e-mail

Dobrý den, odeslala jsem e-mail znovu. Použila jsem ten co je uvedený zde na blogu jarmilaw@post.cz
Děkuji a hezký den
Stanislava

Datum 01.03.2017
Vložil Vera
Titulek Najem bytu

Dobry den, chci se zeptat zda se plati najem kdyz si koupime byt za hotove. Kdyz tak jake poplatky se plati ohledne bytu. Dekuji

Datum 13.03.2017
Vložil Jarmila
Titulek Re: Najem bytu

Dobrý večer paní Věro, nájem nebo vlastní byt, je to stejné jako u nás. Když si koupíte byt, jedná se většinou o osobní vlastnictví, podobně jako je u nás Společenství vlastníků. Takže platíte poplatky cca 20-40 eur měsíčně a daň z nemovitosti jednou ročně.
Zdravím
Jarmila

Datum 22.02.2017
Vložil Hana
Titulek Zdravotni pojisteni a poplatky

Dobry den,
Chtela bych se odstehovat do Spanelska a chtela bych se zeptat jak to tam chodi. Mam deti takze bych je potrebovala dat do skoly. Taky se chci zeptat ohledne zdravotniho pojisteni. Momentalne jsme v Anglii takze v CR pojisteni neplatime. Kolik se tam asi plati to pojisteni kdyz nebudeme pracovat, chceme tam zit z usporu zatim a potom si kdyztak najit praci. A take jake tam jsou poplatky a kolik asi by to bylo kdybych si vzala sla do dlouhodobeho pronajmu baraku. Predem dekuji za odpoved

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode