Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

Blog : Život ve Španělsku

PROČ BLOG ?
Hledáme místo, kde bychom mohli žít (já a manžel) s našim důchodem, který není velký. Dejme tomu, že můžeme koupit nemovitost, takže nebudeme muset platit nájem a můžeme úplně minimalizovat platby za topení. Mělo by tam být slunečno a poměrně teplo po celý rok. Uvažovali jsme o těchto zemích : USA, Španělsko, Řecko, Egypt, apod. Nakonec jsme si vybrali Španělsko. A protože jsem hledala potřebné informace několik měsíců, napadlo mne podělit se nejen se získanými informacemi, ale i vlastními zkušenostmi s případnými zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí. Jak už bylo uvedeno, vybrali jsme si pobřeží Španělska, protože, jak jsem zjistila, kupují zde nemovitosti lidé, kteří chtějí dobře investovat své peníze. Ať již uvažují o pořízení letního bytu, trvalého přestěhování nebo nemovitosti na pronájem. Budu moc ráda, když mé informace pomohou někomu jinému, také ráda pomůžu s vyhledáváním vhodné nemovitosti a těším se na Vaše dotazy a názory. Budu se snažit na každou otázku odpovědět.

 

 

Diskusní téma: BLOG - Život ve Španělsku - všeobecně

Datum 22.12.2018
Vložil Jiří
Titulek Pronájem listopad - březen

Dobrý den, uvažujeme o pronájmu bytu (apartmánu) zhruba od listopadu 2019 do března 2020. Manželský pár, 59/63 let. Doma máme RD, ale chceme "přežít" zimu v přijatelném podnebí, o dům se nám "postarají" potomci. Já jsem stále "výkonnostní" cyklista, proto upřednostňuji Costa blanca, resp. provincii Alicante. Nepotřebujeme luxus, ale seriózní cenově přijatelné zázemí. Nepotřebujeme pobývat přímo u pobřeží, nikoli však příliš daleko od pobřeží. Upžednostňujeme poklidnou lokalitu, sem tam místní kavárnička, příjemná hospůdka (taverna), procházka pobřežním korzem apod. Děkuji. Jiří

Datum 05.03.2019
Vložil Jarmila
Titulek Re: Pronájem listopad - březen

Dobrý den pane Jiří, myslím, že Torrevieja naprosto splňuje Vaše představy. Napište mi, prosím, na email : jarmilaw@post.cz
Ale asi bych Vám doporučila, přijet se předběžně podívat, třeba jen na týden. Ráda Vám Torrevieju ukážu, Pokud budete potřebovat ubytování, zajistím. Těším se na odpověď

Datum 15.06.2019
Vložil Jirka
Titulek Re: Pronájem listopad - březen

Dobrý den,četl jsem vás článek,ziju v Denii/Alicante/.Moji přátele me po zadali, jestli bych nenasel někoho na pronájem jejich apartmanu.
Jestli máte zájem napište, dekuju Jirka

Datum 03.07.2018
Vložil Josef
Titulek Ceska realitka

Prosim o nejakou cesku realitku v Alicante a okoli.Dekuji

Datum 24.07.2018
Vložil Jarmila
Titulek Re: Ceska realitka

Dobrý den pane Josefe, pošlete mi Váš email, záleží na tom, kde v okolí Alicante by jste chtěl něco koupit.
Hezký den
Jarmila

Datum 31.01.2019
Vložil petr
Titulek Re: Re: Ceska realitka

Dobrý den,
nevíte kde je ve španělsku povícero čechů, nějaká oblast ? Líbili by se nám bydlení v nějakém komplexu, kde je společné stravování a kde se dá využít více výhod sdílení a společného tvoření. Máte nějaký typ ? Možná by se dalo spojit v tom zájmu do projektu, který by mohl lidem přinést i práci v rámci společného podnikání, pořídit vhodnou nemovitost ...Prosím odepište mi na adresu petr.witz@centrum.cz

Datum 09.01.2018
Vložil Naďa
Titulek pronájem bytu

Dobrý den paní Jarmilo,
jsme s manželem v důchodu a máme zájem o dlouhodobý pronájem bytu ve Španělsku v Andaluzii. Jak máme nejlépe postupovat, abychom mohli užívat moře a sluníčka ? Děkuji za odpověď.
Naďa Ch.

Datum 24.01.2018
Vložil Jarmila
Titulek Re: pronájem bytu

Dobrý večer paní Naďo, pokud by jste měli zájem o pobřeží Costa Blanca, mohla bych Vám poskytnout více informací. V tom případě mi napište na email : jarmilaw@post.cz. Ale na Andaluzii si netroufám. :-). Ale přece jen jedna rada: zajeďte si tam na měsíc na dovolenou a procestujte okolí, aby jste poznali, kde se Vám bude líbit.
Ze slunečného Španělska zdraví
Jarmila

Datum 12.07.2018
Vložil Katka K.
Titulek Re: Re: pronájem bytu

Dobrý den, jelikož bychom chtěli s přítelem koupit nemovitost ve španělsku někde na pobřeží, tak jsem narazila na váš blog.
Můžete mi poradit, prosím, kde jsou krásná místa, pláže, kde je schůdné bydlení atd. Děkuji moc.
Můj e-mail je: kierykova.katka@seznam.cz

Datum 24.07.2018
Vložil Jarmila
Titulek Re: Re: Re: pronájem bytu

Dobrý den paní Katko, celé pobřeží je krásné. Záleží na tom, co očekáváte. Stále ještě jsou ceny nemovitostí nejlevnější v Torrevieja. Jsem teď v ČR, pošlu Vám tel. číslo na Váš email a klidně mi zavolejte.
Hezký den přeje
Jarmila

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode