Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

Blog : Život ve Španělsku

PROČ BLOG ?
Hledáme místo, kde bychom mohli žít (já a manžel) s našim důchodem, který není velký. Dejme tomu, že můžeme koupit nemovitost, takže nebudeme muset platit nájem a můžeme úplně minimalizovat platby za topení. Mělo by tam být slunečno a poměrně teplo po celý rok. Uvažovali jsme o těchto zemích : USA, Španělsko, Řecko, Egypt, apod. Nakonec jsme si vybrali Španělsko. A protože jsem hledala potřebné informace několik měsíců, napadlo mne podělit se nejen se získanými informacemi, ale i vlastními zkušenostmi s případnými zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí. Jak už bylo uvedeno, vybrali jsme si pobřeží Španělska, protože, jak jsem zjistila, kupují zde nemovitosti lidé, kteří chtějí dobře investovat své peníze. Ať již uvažují o pořízení letního bytu, trvalého přestěhování nebo nemovitosti na pronájem. Budu moc ráda, když mé informace pomohou někomu jinému, také ráda pomůžu s vyhledáváním vhodné nemovitosti a těším se na Vaše dotazy a názory. Budu se snažit na každou otázku odpovědět.

 

 

Diskusní téma: BLOG - Život ve Španělsku - všeobecně

Datum 02.12.2015
Vložil Martin
Titulek hypotéka

Dobrý den, koukal jsem na ten odkaz a nefunguje. Hledal jsem I nabídky banky co má za nemovitostí, ale nemůžu taky nic najít. My bysme se chtěli přestěhovat na Gran Canaria příští rok.Ale chceme už do svého. Ted zijeme v UK a výplaty Máme dobře, tak jsme chtěli si vzít hypotéku tam a začít už splácet a zároveň už pronajímat a pak se tam odstěhovat. Šetříme na vlastni byznys, takže by byl dobrý co nejmenší depozit na hypotéku. Prosím tedy o radu,který banka je nejlepší ale který má nabídku svých nemovitostí. Děkuji za odpověď. Hezký den.

Datum 21.12.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: hypotéka

Dobrý den pane Martine, děkuji za Váš dotaz.
Teď už skoro každá větší banka ve Španělsku má svoji realitní kancelář. Doporučovala bych vám zjistit si, jaké banky působí na Gran Canaria a potom si najít jejich realitní kanceláře. Nevím, jestli je to stejné na Tenerife, ale k Tenerife jsem našla diskuzní blok, možná, že tam řeší problémy,podobné vašim : https://www.tenerifeforum.org/tenerife-forum/forumdisplay.php?90-Banks-and-Finance-in-Tenerife.
Ale nemovitost můžete hledat i třeba na https://www.kyero.com/ nebo
https://www.idealista.com/
Tak přeji příjemné hledání a dejte vědět, jak to dopadlo.
Hezké VÁNOCE
Jarmila

Datum 21.08.2015
Vložil Jana
Titulek život ve Španělsku

Dobrý den,poslední dobou přemýšlíme s přítelem o životě jinde než v ČR.Napadla nás Itálie a Austrálie,ale po přečtení pár recenzí na drahý život v těchto zemích mě napadlo ještě španělsko...jen se nikde nemůžu dočíst jaká je tady hodnota peněz,Kolik třeba stojí základní potraviny,podnájem bytu pro 4 osoby,školka atd...máme 4 letou dceru a druhé je na cestě,takže tady vážně chceme za čistějším ovzduším a taky zkusit v životě něco jiného,co je pro někoho třeba jen sen...
Děkuji za info Jana

Datum 10.09.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: život ve Španělsku

Dobrý den Jani, co se týče cen základních potravin jsou přibližně na stejné úrovni jako v ČR. Tak např. my dva s manželem máme na měsíc cca 300 Eur na jídlo. Nechodíme do restaurací, vařím doma. Elektřinu platíme kolem 80 Eur za měsíc a vodu cca 30 Eur. Podnájem bytu na dobu min 1 roku můžete mít cca za 400 Eur/měsíčně.
Předpokládám, že určitě umíte s manželem španělsky. Děti se změnou jazyka nemjí problém , to jen my, dospělí, musíme biflovat slovíčka.
Také doufám, že jste si zjistila veškeré informace o zdravotní péči a za jakých podmínek ji tady můžete čerpat. Opět všeobecně : zdravotní péřče v nemocnicích a na zdravotních střediscích je na vysoké úrovni.
Moc Vám přeji, aby se vám váš sen splnil.

Datum 02.07.2015
Vložil Marie
Titulek pronájem bytu

Dobrý večer, vzhledem k tomu, že čím jsem starší tím je můj zdravotní stav horší, nejméně 2x do roka řeším zánět průdušek, proto již délší dobu uvažuji o tom, že bychom si pronajali nebo koupili byt nebo domeček ve Španělsku. Nejraději Torevijeja nebo Guardamár. Nejprve bych to chtěla vyzkoušt tak na měsíc (září). V předchozí odpovědi píšete, že by se dal sehnat pronájem za 300 - 400 Eur na měsíc. Napište mi prosím nějakou zprávu. Děkuji a jsem s pozdravem.

Datum 22.08.2015
Vložil Jarmila
Titulek Re: pronájem bytu

Dobrý den paní Marie, děkuji za Váš dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď. To víte, to léto je vždy trochu hektičtější než jiné období. Spousta lidí přijíždí na dovolenou, musíme pro ně něco najít, místo, kde by se jim líbilo, zajet pro ně na letiště, atd.
Ten pronájem za cenu měsíčně cca 300 - 400 eur je možný v případě dlouhodobého pronájmu. To znamená asi na rok. Jinak pronájem na měsíc v září opět záleží na mnoha faktorech. Blízkost moře, přízemí, vyšší poschodí, výtah, apod. Napište mi, co by jste si představovala a Váš email a já Vám pošlu nějaké nabídky.
Hezký den
Jarmila

Datum 28.04.2015
Vložil Petr
Titulek preruseni podnikani

Dobry den, rad bych zacal podnikat ve spanelsku jako OSVC - Autonomo. Jednalo by se pouuze o sezoni zalezitost - kveten - zari. Lokalita Andalusie.
Nikde jsem nenasel zda jde zivnost pozastavit a vyhnout se tak placeni socialniho pojisteni atd. diky za odpoved

Datum 26.05.2015
Vložil Ester Grundzova
Titulek Re: preruseni podnikani

Dobry den
Pokud jste nikdy nebyl registrovan jako autonomo mate moznost vyuziti bonusu coz znamena,ze vas autonomo socialni pojisteni stoji 53 € mesicne prvnich 6 mesicu. Normalni cena je (280€ zhruba)

Datum 28.11.2014
Vložil Pavel
Titulek koupe

Dobry den,
chtel bych koupit nemovitost ve spanelsku.Mohla by jste mi prosim rici co presne budu k tomu potrebovat jako obcan s ceskym pasem a kolik potrebuji zalohy na sebrani hypoteky?jeste bych poprosil o nejakou spanelskou popularni web stranku kde bych mohl hledat nez se tam na jare pojedu podivat.Dekuji za odpoved a preji krasny den

Datum 03.12.2014
Vložil Jarmila
Titulek Re: koupe

Dobrý den Pavle, pokud budete kupovat nemovitost přes realitní kancelář, nemusíte se o nic starat, vše zařídí oni. NIE, účet v bance, notáře, katastr, přihlášky a pomohou i s hypotékou. Podmínky pro získání hypotéky jsou stejné jako v ČR.
A webovou stránku ? Zkuste např. KYERO.COM
Zdravím ze slunného Španělska

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode