Žijeme jen jednou,otázkou je,kde..

Blog : Život ve Španělsku

PROČ BLOG ?
Hledáme místo, kde bychom mohli žít (já a manžel) s našim důchodem, který není velký. Dejme tomu, že můžeme koupit nemovitost, takže nebudeme muset platit nájem a můžeme úplně minimalizovat platby za topení. Mělo by tam být slunečno a poměrně teplo po celý rok. Uvažovali jsme o těchto zemích : USA, Španělsko, Řecko, Egypt, apod. Nakonec jsme si vybrali Španělsko. A protože jsem hledala potřebné informace několik měsíců, napadlo mne podělit se nejen se získanými informacemi, ale i vlastními zkušenostmi s případnými zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí. Jak už bylo uvedeno, vybrali jsme si pobřeží Španělska, protože, jak jsem zjistila, kupují zde nemovitosti lidé, kteří chtějí dobře investovat své peníze. Ať již uvažují o pořízení letního bytu, trvalého přestěhování nebo nemovitosti na pronájem. Budu moc ráda, když mé informace pomohou někomu jinému, také ráda pomůžu s vyhledáváním vhodné nemovitosti a těším se na Vaše dotazy a názory. Budu se snažit na každou otázku odpovědět.

 

 

Diskusní téma: BLOG - Život ve Španělsku - všeobecně

Datum 05.03.2019
Vložil Jarmila
Titulek Re: Pronájem listopad - březen

Dobrý den pane Jiří, myslím, že Torrevieja naprosto splňuje Vaše představy. Napište mi, prosím, na email : jarmilaw@post.cz
Ale asi bych Vám doporučila, přijet se předběžně podívat, třeba jen na týden. Ráda Vám Torrevieju ukážu, Pokud budete potřebovat ubytování, zajistím. Těším se na odpověď

Datum 03.07.2018
Vložil Josef
Titulek Ceska realitka

Prosim o nejakou cesku realitku v Alicante a okoli.Dekuji

Datum 24.07.2018
Vložil Jarmila
Titulek Re: Ceska realitka

Dobrý den pane Josefe, pošlete mi Váš email, záleží na tom, kde v okolí Alicante by jste chtěl něco koupit.
Hezký den
Jarmila

Datum 31.01.2019
Vložil petr
Titulek Re: Re: Ceska realitka

Dobrý den,
nevíte kde je ve španělsku povícero čechů, nějaká oblast ? Líbili by se nám bydlení v nějakém komplexu, kde je společné stravování a kde se dá využít více výhod sdílení a společného tvoření. Máte nějaký typ ? Možná by se dalo spojit v tom zájmu do projektu, který by mohl lidem přinést i práci v rámci společného podnikání, pořídit vhodnou nemovitost ...Prosím odepište mi na adresu petr.witz@centrum.cz

Datum 09.01.2018
Vložil Naďa
Titulek pronájem bytu

Dobrý den paní Jarmilo,
jsme s manželem v důchodu a máme zájem o dlouhodobý pronájem bytu ve Španělsku v Andaluzii. Jak máme nejlépe postupovat, abychom mohli užívat moře a sluníčka ? Děkuji za odpověď.
Naďa Ch.

Datum 24.01.2018
Vložil Jarmila
Titulek Re: pronájem bytu

Dobrý večer paní Naďo, pokud by jste měli zájem o pobřeží Costa Blanca, mohla bych Vám poskytnout více informací. V tom případě mi napište na email : jarmilaw@post.cz. Ale na Andaluzii si netroufám. :-). Ale přece jen jedna rada: zajeďte si tam na měsíc na dovolenou a procestujte okolí, aby jste poznali, kde se Vám bude líbit.
Ze slunečného Španělska zdraví
Jarmila

Datum 12.07.2018
Vložil Katka K.
Titulek Re: Re: pronájem bytu

Dobrý den, jelikož bychom chtěli s přítelem koupit nemovitost ve španělsku někde na pobřeží, tak jsem narazila na váš blog.
Můžete mi poradit, prosím, kde jsou krásná místa, pláže, kde je schůdné bydlení atd. Děkuji moc.
Můj e-mail je: kierykova.katka@seznam.cz

Datum 24.07.2018
Vložil Jarmila
Titulek Re: Re: Re: pronájem bytu

Dobrý den paní Katko, celé pobřeží je krásné. Záleží na tom, co očekáváte. Stále ještě jsou ceny nemovitostí nejlevnější v Torrevieja. Jsem teď v ČR, pošlu Vám tel. číslo na Váš email a klidně mi zavolejte.
Hezký den přeje
Jarmila

Datum 31.10.2017
Vložil Burešová Eva
Titulek koupě domu a poplatky za sociální a zdraveotní pojištění

Dobrý den, chceme si s manželem a synem koupit dům ve španělsku za hotové.
Chceme na trvalé bydlení, ale nevíme,jaký je zde prosím zdravotní a sociální systém? Kolik se platí za tato pojištění? a co daně ze mzdy?
a ještě nás zajímá, jak je to se sehnáním práce? Manžel jezdí s kamionem a já jsem makléřka, nebo mohu pracovat i v administrativě, či službách.
Děkujeme za odpově´d, s pozdravem,Burešoví

Datum 17.11.2017
Vložil Jarmila
Titulek Re: koupě domu a poplatky za sociální a zdraveotní pojištění

Dobrý večer paní Evo, můžu Vám poradit s koupi domu tady, ale s těmi ostatními dotazy ne.
Co se týče práce, je tady málo nabídek. Nejčastěji hledají pracovníky do restaurací. Samozřejmostí je znalost španělštiny.
Zdraví
Jarmila

 

Webové stránky spravuje : Jarmila Weissová

Vytvořeno službou Webnode